پروتئین گوار در خوراک دام، کود و باغداری استفاده می شود. از آنجا که سطح پروتئین گوار معمولاً بین 5-6 درصد است و به طور قابل توجهی به بالا بردن کیفیت خوراک دام کمک می کند، متخصصان خوراک حاوی پروتئین گوار را برای دوشیدن حیوانات توصیه می کنند. پروتئین گوار همچنین به عنوان منبع غذایی در غذای ماهی مورد استفاده قرار می گیرد و ماده تثبیت کننده و غلظت دهنده مناسبی است. اگر شما تولید کننده غذای حیوانات اهلی یا ماهی هستید و یا در صنعت کشاورزی کار می کنید، گوار سرشار از پروتئین است و ماده غلیط کننده و تثبیت کننده مناسبی است. امروز با تیم ما تماس بگیرید.

گوار به عنوان ماده ای حجم دهنده برای غذای حیوانات و حیوانات اهلی خانگی

پودر گوار علاوه بر خاصیت غلیظ کنندگی، عامل سفت کننده، امولسیون کننده و تثبیت کننده نیز می باشد زیرا عملکرد آن در غلیظ شدن مایعات، افزایش ویسکوزیته و کاهش تشکیل بلورهای یخ است. به همین ترتیب، فیبر محلول بالای آن به عنوان ماده غلیظ کننده، تثبیت کننده و تعلیق کننده غذای حیوانات خانگی عمل می کند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

گوار و استفاده از آن در خوراک دام و دام

همراه با مصرف انسان، از پودر صمغ گوار به عنوان ماده غلیظ کننده در تهیه خوراک دام مانند گاو نیز استفاده می شود. در واقع، کنجاله گوار یکی از بالاترین پروتئین های حاوی خوراک دام در گروه خود است. این ماده میتواند 55 درصد پروتئین [O + A] را به جیره غذایی دام بافزاید و به بهبود ارزش غذایی، پارامترهای خون، عملکرد تولیدی ، تولید شیر و همچنین بهره وری اقتصادی کمک می کند.

 

 

 

 

 

 

 

 

پروتئین گوار به عنوان منبع غذایی در خوراک ماهی

از آنجا که سطح پروتئین گوار معمولاً بین 5-6 درصد متغیر است و به طور قابل توجهی به بالا رفتن کیفیت خوراک دام کمک می کند، به طوری که متخصصان خوراک حاوی پروتئین گوار را برای دوشیدن حیوانات توصیه می کنند ، پروتئین گوار همپنین توسط آکواریوم دارها و پرورش دهندگان ماهی نیز به عنوان منبع غذایی استفاده می شود. اگر شما یک تولید کننده غذای ماهی هستید و به دنبال با کیفیت ترین گوار با قیمت های رقابتی هستید، به منظور استفاده از این پروتئین گیاهی در خوراک ماهی، امروز با تیم ما تماس بگیرید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *