پودرگوار یک ماده افزودنی موثر در فرایند حفاری است

در فرایند حفاری و شکستن هیدرولیک خاک، پودر صمغ گوار ایجادیک توده لزج می کند که باعث افزایش کارایی پمپاژ می شود. در فرآیند استخراج، سنگ معدن جمع آوری و بازیافت شده را افزایش می دهد.
مطالعه موردی نشان داده است که گوار ماده غلیظ کننده موثرتری در حفاری نسبت به سایر مواد افزودنی سیال حفاری مانند صمغ زانتان و سایر غلظت دهنده ها است.

 

 

 

 

 

 

 

 

استفاده از گوار در صنایع نساجی و چاپ

پودر گوار در صنعت نساجی، مانند فرایند چاپ و تثبیت رنگ پارچه بسیار ارزشمند می باشد. این پودر یک ترکیب خمیر چسبناک ایجاد می کند که امکان تسهیل در فرایند چاپ روی منسوجات را بدون پخش شدن طرح یا برآمدگی مواد رنگی را روی پارچه فراهم می کند. گوار همچنین در تولید مقیاس وسیع کاغذ مورد استفاده قرار می گیرد، زیرا سطح متراکم تری برای چاپ فراهم می کند، همچنین یکنواختی، شکل ورق و مقاومت یکنواخت را بهبود می بخشد.

 

 

 

 

 

گوار یک ماده رایج در تولید محصولات آرایشی و بهداشتی است

برای تولیدکنندگان محصولات مراقبت شخصی مانند لوسیون ها، شامپوها، صابون ها، محصولات مراقبت از پوست و ضد پیری، آرایش چشم و صورت، رژ لب، خمیر دندان، کرم های اصلاح و مواد روان کننده و غیره، استفاده از گوار به همان اندازه رایج است.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

از پودر گوار در صنعت داروسازی استفاده می گردد.

تولیدکنندگان محصولات دارویی، از گوار غالباً به عنوان اتصال دهنده و تجزیه کننده قرص ها، به عنوان یک حمل کننده ی داروها و همچنین به عنوان یک فیبر طبیعی استفاده می شود. همچنین این ماده ممکن است سبب کاهش کلسترول و کاهش وزن مصرف کننده شود.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

چگونه گوار به صنعت معدن کمک می کند.

گوار در معدن، به دلیل خواص طبیعی آن، به عنوان عامل شناور نمودن عمل می کند، لخته سازی را بهبود می بخشد و روند تجمع توده ها و سنگ معدن را بهبود می بخشد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

گوار و صنعت چاپ و تولید کاغذ

گوار در تولید مقیاس وسیع کاغذ استفاده می شود، زیرا سطح متراکم تری برای چاپ فراهم می کند،این ماده یکنواختی و شکل گیری ورق را بهبود می بخشد. همچنین باعث افزایش مقاومت در برابر ترکیدگی و مقاومت برابر می شود.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

تهیه پودرگوار برای محصولات مرتبط با حیوانات خانگی

به عنوان مثال هنگامی که در بستر گربه های خانگی استفاده می شود، پودر گوار به عنوان یک عامل جمع کننده عمل می کند و سبب در بر گرفتن مدفوع گربه ها شده و توده ای ایجاد می کند که به راحتی قابل جمع شدن است. این ماده همچنین به بهبود عملکرد بنتونیت سدیم کمک می کند، که باعث می شود زباله های موجود در جعبه بستر نگهداری شود. علاوه بر این، فیبر بسیار محلول گوار باعث ضخیم شدن و تثبیت غذای حیوانات خانگی می شود، که اغلب ماده ای در خوراک دام است و پروتئین گوار غالباً در خوراک ماهی نیز یافت می شود.

 

 

 

 

 

 

 

خواص گوار از صنعت ساخت و ساز سود می برد.

صنعت ساخت و ساز از خصوصیات نگهدارنده آب و غلیظ شدن گوار بهره مند می شود، همپنین به عنوان یک مانع سفت دن سریع کننده ملات (بتون) استفاده می شود که قابلیت یکنواختی و گسترده شدن بهتر بتون را نیز بهبود می بخشد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

گوار بعنوان یک عامل خفه کننده و بازدارنده آتش

هنگامی که گوگرد با مواد ضد حریق با خاک رس مخلوط می شود، به ماده ی خفه کننده آتش تبدیل می شود که پس از رها شدن از هواپیما از گسترده شدن حریق می تواند جلوگیری می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *